Ekonomi

Kurban Bayramı tatili öncesi otobüs biletleri tükeniyor

Kurban Bayramı tatili öncesi 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda otobüs biletleri tükenmeye başladı. Ek seferlere hazırlandığını söyleyen seyahat şirketi yetkilisi Cem Kıral, “Normal seferlerimiz dolu, ek seferler hazırlıyoruz. Son gün gidenlerin yer bulması imkansız” dedi.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesinin ardından otobüs bileti satışına başlandı. Tatil bölgelerine ya da memleketlerine gitmek isteyenler 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın yolunu tuttu. Normal seferlerde boş koltuk kalmazken, seyahat şirketleri ek seferler için hazırlıklara başladı. Şube yetkilileri bilet fiyatlarında da artış yaşandığını belirtti.

“Bilet satışları neredeyse tükendi”

Kamil Koç firması yetkilisi Cem Kıral, “Bilet satışları şu an bitmek üzere. Normal seferlerimiz doldu, ek sefer hazırlığı yapıyoruz. Kıyamet gününe kadar tüm seferlerimiz doldu. İnanıyoruz ki biz geleceğiz.” iyi tatiller. Hepimiz için güvenli bir tatil olacak. Okullar kapanıyor, “Üniversite sınavı bittikten sonra bayram hazırlıkları başlıyor. O dönemde yoğunluk geçen seneye göre aynı” dedi.

“Son güne bıraktıklarında yer bulması imkansız”

Bayram öncesi bilet fiyatlarının arttığını ifade eden Kıral, “Son dönemde akaryakıt fiyatlarındaki artıştan dolayı cüzi bir fiyat artışımız olacak. Vatandaşların bileti erken alması daha iyi olur. Son gün yer bulmak imkansız. Şimdi bilet almak isteyenler bilet bulabiliyor. Bilet alımlarını son güne bırakanlar yer bulmakta zorlanabiliyor” dedi.

“Biletleri iki gün önceden aldık”

Tatil için memleketine dönen Emirhan Top, “Öğrenciyim Bursa Yenişehir’e gidiyorum. Yurtla ilgili işlemler vardı onları hallettim. Final sınavlarımız da bitti. Tatil yaklaşıyor. , eve dönüyoruz. Akrabaları ziyaret edeceğiz. Biletleri iki gün önceden aldık. Biletler artık tükendi. Şu anda bir yoğunluk var” dedi.

“15 gün önce yer ayırttım”

Elazığ’ı gezen Gürsel Çolak, “Yolculuğumuz Elazığ’a. Her yıl Elazığ’a gidiyoruz. Bu yıl Kurban Bayramı’na denk geldiği için 2 hafta önceden yola çıkıyoruz. Kurbanımızı orada keseceğiz. 15 gün önce yer ayırttım, 1 hafta önce aldım. Bileti aldım. Konuyla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bundan sonra bilet alacaklar sıkıntı yaşayabilir” dedi. – İSTANBUL

haberkurtun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu