Ekonomi

MAGİNDER Başkan Salih Karademir’den ‘Malatya için tek yürek olalım’ çağrısı

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği Başkanı Salih Karademir, depremin ardından Malatya halkının, yöneticilerinin, siyasetçilerinin ve STK’larının yıkım ve enkazdan çıkacağını belirterek, “Zor günleri birlikte aşmalıyız” dedi. Kısa adı MAGINDER olan Malatyalı Girişimciler İş İnsanları Derneği Lideri Salih Karademir, Malatya’nın 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketiyle ağır hasar gördüğünü ve ağır yıkım tablosunun insanları karamsarlığa ittiğini vurguladı. şehri terk etmek zorunda kaldı ya da imkansızlıklar arasında molozların ortasında çadırlarda yaşama çabasına devam ediyor. 11 ili kapsayan geniş bir bölgede meydana gelen beyin sarsıntısı felaketinin ardından ilk andan itibaren yaralarını sarmaya çalıştık. Devlet ve Millet el ele. Felaket yaşayan şehirlerin normale dönmesi değerli bir zaman alacak gibi görünüyor. Malatya’yı bugünlerde terk etmek zorunda kalan insanlarımızı nasıl geri getireceğimizi ve Malatya’da yaşayan insanlarımızın yaşam koşullarını nasıl uygun hale getireceğimizi önceliğimiz haline getirdik. Böyle bir ortamda herkesin birlik olması gerekir. Özellikle politikacılarım. Kendi içlerindeki kırgınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakıp, şehrimizin yeniden imarında birlik olmak, iznimiz ve yöneticilerimize düşen tarihi bir sorumluluktur. Bugün küskünlük ve dargınlık içinde olunacak bir gün değil. Bugün birlik ve beraberlik içinde birbirimize sımsıkı sarılmamız, birlikte güç üretmemiz ve türkülere konu olan “eşsiz şehrimiz Malatya”yı ayağa kaldırmamız gerekiyor. dedi.

“Malatya Malatyalı ile Güzel”

MAGİNDER Başkan Karademir, Malatya’nın yeniden imarı sürecinde Malatya’nın gerçek sahiplerinin söz sahibi olması gerektiğine işaret ederek, “Bugünlerde sokakları, sokakları boş Malatya’ya alışamıyoruz, alışmak istemiyoruz. Onlar evlerinde, biz yalnızız.Unutmayalım Malatya, Malatyalılarla güzeldir.Evet şehrin büyük ve büyük sorunları var.İnanılmaz durum çerçevesinde birbiri ardına toplantıları izliyor ve görüyoruz. kısa, orta ve uzun vadeli planlarla çözeceğini açıkladı.Burada alınacak kararlar bunlar.Kentin geleceğini inşa edecek olan kentin tüm paydaşlarının bu kararlarda görüş ve niyetlerini dikkate almakta fayda var. toplantılar.” söz konusu. Depremin ilk saatlerinden itibaren sahada olduklarını ve her türlü yardımı depremzedelere ulaştırmaya çalıştıklarını kaydeden Karademir, MAGINDER olarak bu süreçte sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve bu süreçte sorumluluklarının bilincinde olduklarını da ifade etti. Devletin vereceği her göreve hazır.

“Malatya’nın gördüğü facianın boyutu anlatılmalı”

Malatya Girişimci İş İnsanları Başkanı Salih Karademir de yaptığı açıklamada, Malatya’nın deprem sonrası yaşadığı felaketin boyutundan endişe duyduğunu belirterek, “Bugün Hatay ve Kahramanmaraş’ın yaşadığı felaketin büyüklüğünü görüyorum. ama Malatya’nın da yaşadığı felaketin boyutu gerçekten çok doğru Çok üst düzeyde Paydaşlarımız ve medya bunu anlatabilmelidir Çünkü Malatya da imarın öncelenmesi için hak ettiği destek ve yardımı almalı Gelecekte bu şehirlerin.” Önder Karademir yaptığı açıklamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu