Haber

Kırklareli’ndeki yangınlar şehirlerarası ulaşımı etkiledi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerinde sıcak havanın da etkisiyle birçok noktada çıkan yangınlar güçlükle kontrol altına alınırken, yangınlar şehirlerarası ulaşımı da etkiledi.

Edinilen bilgiye göre, Kırklareli’nin Lüleburgaz ile Babaeski’ye bağlı Alacaoğlu, Ayvalı, Kumrular, Katranca ve Kırıkköy köylerinde tarlalarda başlayan anız yangınları hayatı olumsuz etkiledi. Edirne-İstanbul istikametindeki TEM otoyolu Ahmet Beyefendi mevkiinde meydana gelen anız yangını nedeniyle görüş mesafesi trafikteki sürücüleri olumsuz etkiledi.

Lüleburgaz, Babaeski ve çevre ilçelerde itfaiye ekipleri, farklı noktalarda çıkan yangınlara destek için görev yaptı. Öte yandan AFAD ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı sprinkler itfaiye ekipleriyle birlikte bölgeye sevk edildi.

Köylerde yaşayan vatandaşlar, yangının yayılmasını önlemek için traktör ve iş makineleriyle önlem aldı. Alınan tedbirlerin ardından birçok noktada yangınlar kontrol altına alınırken bazı bölgelerde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kırklareli Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Aziz ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cemalettin Akyüz’den bilgi aldı.

Yangınların çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı. – KIRKLARELİ

muratpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu