Haber

Kılıçdaroğlu: Korkun ya da korkmayın seçim o zaman yapılacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili Bülent Arınç’ın seçimden ayrılmasının ardından yaşanan tartışmalara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bülent Arınç dün yaptığı açıklamada, “Seçimler bir an önce ertelenmeli. Bu bir seçenek değil, zaruret. Sadece savaş nedeniyle seçimlerin ertelenmesi mümkün diyenlere bir cevap yeterli olacaktır. ; bu hüküm var ama anayasalar kutsal metinler değil, hukuk metinleridir. Yasama organı her zaman anayasa maddesini kaldırabilir, değiştirebilir ve yenisini koyabilir” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “O saatte seçim yapılacak” dedi. CHP Genel Başkanı’nın isim vermeden Erdoğan’a atıfta bulunan açıklaması şöyle:

“Bu ülke size 20 yıl verdi. Bir darbe sayesinde. Covid’de 5 maske lazımdı. Ormanlarımız yandı, uçak bulamadınız. Ekonomiyi çökerttiniz. Depremde yıkıldık. Hep beceriksizdiniz. Sana verecek bir yılımız, bir günümüz bile yok. Bir beceriksizliğe daha tahammülümüz yok. Korkma seçimden. Yoksa kork, seçim zamanında yapılacak!” Sözlerini kullandı.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu