Yaşam

Keçiören’de Konser 19 Mayıs Coşkusu

Keçiören Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Keçiören Belediyesi Konservatuarı tarafından ilçedeki Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Final Konseri düzenlendi. Törene Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Konserde dinleyicilere seslenen Lider Altınok, “19 Mayıs, milletimizin küllerinden yeniden doğuşunun başladığı kıymetli bir gündür. Atatürk, ‘Gençler! Atalarınızı tanıdıkça büyük işler başarma gücünü ve gücünü kendinizde bulacaksınız. “Vatan sevgisi, vatana hizmetle ölçülür” diyor. Çok çalışacağız, birlikteliğimizin kıymetini bileceğiz. Bu ülkede yaşayan herkesin şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçludur. Devletimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Varlığımız inşallah hepimizin Türk varlığına armağan olsun. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.” söz konusu.

Kutlama konserinde Uzun İnce Bir Yoldayım, Vardar Ovası, Favori Gelenler, Mustafa Kemal Paşa, Onuncu Yıl Marşı ve Türkiyem türküleri söylendi. Lider Altınok, koroda yer alan öğrencilere sertifikalarını, Genel Sanat Yönetmeni Ertuğrul Karabulut ve Şef Ömer Hayri Uzun’a çiçek takdim etti.

Gecede belediyeye bağlı konservatuvarda koro ve çeşitli çalgı dallarında eğitim alan öğrencilere sertifikaları verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

samandag-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu