Haber

İsrail, Batı Şeria’da düzenlediği baskınlarda 1 Filistinliyi öldürdü, 2 Filistinliyi yaraladı ve 7 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail ordusu işgal altındaki Batı Şeria’ya düzenlediği baskınlarda 1 Filistinliyi öldürdü, 2 Filistinliyi yaraladı, en az 7 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail güçleri Batı Şeria’nın Tulkerim, El Halil, Tubas, Nablus ve Ramallah kentleri ile çeşitli kasabalara baskınlar düzenledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerleri Nablus’un Barka kasabasına baskın düzenleyerek 34 yaşındaki Filistinli Muhammed Emin Mustafa Seyf’i ateş açarak öldürdü.

İsrail ordusu Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tubas şehrine baskın düzenledi ve 2 Filistinliyi yaraladı. Tubas’ta yaşanan olaylar sırasında Filistinlilerle çatışan İsrail askerleri bir Filistinliyi gözaltına aldı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail askerleri, Nablus’un Barka kasabasına düzenlediği baskınlarda bazı evlere zarar verdi. İsrail ordusu, Barka’da düzenlediği baskınlarda 4 Filistinliyi gözaltına alırken, Filistinli esir Mahmud Hacca’nın aracını da patlayıcılarla havaya uçurdu.

İsrail ordusu, Tülkerim kentine düzenlediği baskında bir Filistinlinin evinin girişine patlayıcı yerleştirip patlattı ve söz konusu Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail askerleri, tutuklu Filistinli kadın gazeteci-yazar Lema Hatır’ın El Halil’deki evine baskın düzenledi, evdeki eşyalara zarar verdi ve Hatır’ın eşi Hazim el-Fahuri’yi gözaltına aldı.

Batı Şeria’nın Kalkilye kentine bağlı Hacca beldesine baskın yapan Filistinli gençler ile İsrail askerleri arasında olaylar çıktı.

İsrail ordusu ayrıca Ramallah’a bağlı kasabalara düzenlediği baskınlarda çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail güçleri, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ni yoğun bir şekilde bombalarken, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de baskınlar düzenliyor ve çeşitli iddialarla Filistinlilere yönelik gözaltı operasyonları yürütüyor.

İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda öldürülen Filistinlilerin sayısı 186’ya ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu