Haber

Erdoğan: Mülakatları kaldıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Adayı Tanıtma Toplantısı’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, halka açık röportajları kaldıracaklarını söyledi.

5 yılda 6 milyon yeni istihdam yaratacaklarının sözünü veren Erdoğan, “İşsizlik oranımızı yüzde 7’ye indireceğiz.
Kadın ve genç istihdamına özel önem vermeye devam edeceğiz. Görev yükümlülükleri dışında mülakat kaldırılarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre kamu alımları yapacağız. Girişimcilerimize verdiğimiz desteklerle en kısa sürede ülkemizden 15 milyar dolar ve 5 on milyar dolarlık şirketin çıkmasını sağlayacağız.”

Erdoğan’ın röportaj açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

ALİ BABACAN’DAN TWEET

DEVA Parti lideri Ali Babacan, “Seçime 33 gün kala Sayın Erdoğan eylem planımızı okumasına sevindim. Mülakatların iptal edileceği doğru ama bunu söylemek yanlış. Yanlış zaman, yanlış kişi : )”.

DEVA Partisi Temel Haklar Eylem Planı’nda yer alan mülakatların konusu şöyle: “Her türlü kamu personeli alımında mülakatı ortadan kaldırıp yazılı sınav sonuçlarını esas alacağız, böylece kimliğe dayalı ayrımcılık ihtimalini ortadan kaldıracağız.” Zorunlu halleri kanunla istisnai olarak düzenleyeceğiz, sözlü sınavlarda adaylara yöneltilecek soruların kura ile belirlenmesini, sözlü sınavların ve mülakatların kayıt altına alınmasını sağlayacağız. HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu