Haber

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal Trafo Merkezi sorununu çözdü

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, TEİAŞ’ın Adalet Mahallesi’nde yaptırmak istediği ve bölge halkını rahatsız eden Trafo Merkezi sorununa köklü bir çözüm bulduklarını söyledi. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Sandal, başka bir alana trafo yapılacağını ve mevcut alanın yeşil alana dönüştürüleceğini belirterek, “Biz her zaman vatandaşlarımızın sesine kulak verdik. İnanın bana, Bu bölgeye trafo yapılmayacak.”

TEİAŞ tarafından Bayraklı Adalet Mahallesi’nde imalatına başlanan ancak vatandaşların tepkisi üzerine durdurulan Trafo Merkezi sorunu, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın kararlı duruşuyla çözüme bir adım daha yaklaştı. Son meclis toplantısında, imar planlarında trafo merkezinin yerinin değiştirilmesi ve mevcut alanın yeşil alan olarak belirlenmesi kararı kurullara gönderildi. Yasal prosedür tamamlandıktan sonra trafo merkezinin başka bir yere yapılacağı ve o alanın yeşil alana dönüştürüleceği belirtildi.

O ALANDA TRAFO YAPILMAYACAK

Bu gelişmenin ardından Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet Mahallesi sakinleriyle buluştu. Süreç hakkında bilgi veren Başkan Sandal, “Vatandaşların istemediği trafo merkezinin bu alana yapılmayacağı konusunda tavrımız başından beri netti. Bayraklı Meclisi, AK Partili üyelerin Büyükşehir Meclisi’nde yaptığı öneriyle biraz daha uzadı. Biz de bu çelişkili tutumun kurbanı olduk.” … Ama tavrımız değişmedi. Olaya vatandaşlarımızın gözüyle bakıyoruz ve geri adım atmıyoruz. Biz hiçbir zaman kâr/zarar hesabı yapmadık, vatandaş bunu söylüyor. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile aynı noktadayız. Kendisi de bu konuda aynı noktadadır. “Buna değer verdiğinizi biliyorum. Trafo merkezi için alternatif yer önerimiz çeşitli nedenlerle göz ardı edildi ancak bu noktada farklı bir yer üzerinde anlaştık” dedi.

“GÜVEN BANA”

Başkan Sandal, “Trafo merkezi için yeni yer önerisinde bulunduk ve kabul edildi. Son meclisimizde aldığımız kararla trafonun başka bir yere taşınması ve mevcut alanın imar kapsamına alınması konusunu komisyonlarımıza gönderdik. İmar planları yeşil alan olarak görülüyor. Büyükşehir Meclisi’nce onaylandığında bu sorun tamamen tarih olacak. “Vatandaşlarımız emin olsun. Hiçbir zaman sizin istemediğiniz hiçbir şeyi yapmadık, yapılmasına da izin vermedik. Bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bana güvenin” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından derin bir nefes alan mahalle sakinleri, Başkan Sandal’a teşekkür ederek alkışladı.

haberiznik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu