Klasik

AKM Kahve Konserleri serisi yeni dönemine başlıyor

Kahve Konserleri, yeni dönemde de farklı tema ve repertuarlarla klasik müzikseverleri ağırlamaya devam ederken, solo resital projeleri ve müzik topluluklarına da yer verecek. Klasik müzikseverler her cumartesi sabahı AKM Türk Telekom Opera Salonu Alt Fuaye alanında samimi bir atmosferde klasik müzik dinleme fırsatı bulacak.

Atatürk 11 Kasım’da klasik müzikle anılacak

Kahve Konserlerinin ilki, Cumhuriyetimizi armağan eden Gazi Mustafa Kemal’e ithaf edilen “Atama Şarkılar” konseriyle başlıyor. 11 Kasım Cuma günü sabah saat 11.00’de gerçekleşecek konserde tenor Aykut Yılmaz, Atatürk’ün doğuşundan Cumhuriyet’e kadar olan tarihi süreci yansıtan milli ve kozmik müzikleri seslendirecek. Sanatkara’ya koloratur mezzo soprano Simay Yılmaz ve piyanist Şenay Yılmaz eşlik edecek.

18 Kasım’da Cumhuriyet dönemi bestecilerinin eserleri seslendirilecek

Opera İstanbul’un ‘100. Yılı’ kapsamında Kasım ayının üçüncü haftasında Kahve Konserleri düzenlenecek. ‘Yıl Konseri’ ile devam edecek. 18 Kasım Cumartesi günü sabah saat 11.00’de AKM Türk Telekom Opera Salonu Alt Fuaye alanında sanatseverlerle buluşacak konser; Cemal Reşit Rey, Adnan Saygun gibi Cumhuriyet döneminin Türk Beşleri olarak anılan bestecilerinin yanı sıra Yalçın Cinse ve Hasan Uçarsu gibi yaşayan Türk bestecilerinden bir seçki seslendirilecek. Opera İstanbul solistleri Seda Kırankaya, Hazal Güvenel Konuk, Ozan Kutlar, Fevzi Çankaya’ya piyanist Ozan Zencir eşlik edecek.

Klasik dönemden Romantik döneme uzanan piyano resitali

Kahve Konserleri kapsamında 25 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de Mertol Demirelli, klasik dönemden Romantik döneme uzanan ‘Piyano Resitali’ ile AKM Türk Telekom Operası Alt Fuaye alanında seyirciyle buluşacak. Salon. Konserde; L.van Beethoven Piyano Sonatı No 26 “Das Lebewohl”, op 81a, Mi Bemol MajörF.Schubert’in çalışması Wanderer Fantasie D760 Do Majörve C.Debussy’nin L95 piyano dökünEserlerinden resitaller sunulacak

habermerzifon.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu